loading...

ARTYKUŁY TEMATYCZNE ZAMAT

Obsługa informatyczna w modelu zdalnym

2014/08/12 Urządzenia peryferyjne
W informatyce – szczególnie urzędowej pokutuje pogląd, że poprawnie wykonywana praca musi być wykonywana lokalnie. Pracodawca czuje się bezpieczniej widząc na własne oczy osoby wykonujące czynności zarządzające lub naprawcze na wrażliwej infrastrukturze sieciowej lub serwerowej. W tym miejscu należałoby zadać pytanie – czy aby na pewno praca w trybie lokalnym jest korzystniejsza niż tzw. telepraca – będąca coraz popularniejsza w przedsiębiorstwach, a w korporacjach będąca chlebem powszednim?
ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU

Obsługa informatyczna w modelu klasycznym oraz outsourcingowym

2014/08/10 Bezpieczeństwo IT
Szczególną rolę odgrywa w outsourcingu obsługa informatyczna. Każda firma, która ma zamiar się rozwijać stanie w końcu przed problemem dokonania wyboru pomiędzy rozwojem własnego pionu IT, a outsourcingiem usług. Aby budować swoją własną infrastrukturę trzeba rozważyć dwa aspekty: aspekt sprzętowy oraz kadrowy. Pamiętać trzeba, że modernizacja, utrzymanie, naprawy i obsługa kosztują. Potrzeba zaawansowanych urządzeń podtrzymujących napięcie, łączy zapasowych oraz klimatyzowanych pomieszczeń monitorowanych przez całą dobę
ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU

Cukierek albo psikus... czyli rzecz o aplikacjach typu WEB.

2014/07/01 Software
Każdy sprzedawca chwali swój towar - warto porównać, która aplikacja przyda się właśnie nam i jakie z tego osiągniemy korzyści. Przedstawiamy kilka różnic między programami lokalnymi, a przeglądarkowymi i tłumaczymy dlaczego w naszej opinii lepsze są programy niezależne od platformy i na czym polega ich przewaga
ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU

Dyski twarde – szybki przegląd technologii

2014/06/26 Hardware
Producenci dysków twardych nie spoczywają na laurach. Każdego dnia powstają technologie zwiększające szybkość, niezawodność i pojemność dysków twardych. Do niedawna niemożliwym wydawało się przekroczenie bariery 1TB na pojedynczym dysku, dziś ta wielkość nie robi już na nikim wrażenia. W świadomości użytkowników tkwi najczęściej jeden obraz dysku twardego - 3. 5` dysk twardy w komputerze o danej pojemności. Tymczasem parametrów określających dysk jest dużo więcej. Dobór odpowiedniego dysku pozwoli na jego wieloletnią, bezawaryjną pracę w określonym środowisku.
ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU

Zastosowanie macierzy dyskowych NAS w małych przedsiębiorstwach

2014/06/26 Bezpieczeństwo IT
Rynek macierzy dyskowych dostępnych za niewielkie pieniądze ewaluuje z miesiąca na miesiąc. Rozwiązania, które do niedawna przeznaczone były tylko dla wymagających użytkowników zyskują coraz większą popularność wśród małych przedsiębiorstw. Wszystko to zawdzięczamy konkurencyjnym cenom rozwiązań oraz rosnącej świadomości posiadaczy danych cyfrowych. Ryzyko utraty danych istnieje zawsze, warto jednak zastanowić się w jaki sposób można je zminimalizować. Zastosowanie macierz dyskowej może znacząco poprawić bezpieczeństwo danych.
ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU

Rozprawa o drukarkach . Rodzaje drukarek na co zwrócić uwagę podczas zakupu

2014/06/26 Urządzenia peryferyjne
Wiadomym jest, że w dzisiejszych czasach drukarki są urządzeniami tak powszechnymi, że właściwie spotkać je można w każdym gospodarstwie domowym posiadającym komputer. Na rynku producenci prześcigają się w oferowaniu produktów posiadających coraz to ciekawsze parametry i opcje. Ponieważ wszystkie drukarki danego typu są zgoła podobne, muszą istnieć jakieś cechy wyróżniające konkretne produkty.
ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ